• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Haziran 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Rektör Coşkun İstanbul’a Geliyor


  • 27 Şubat 2018 Salı
Rektör Coşkun İstanbul’a Geliyor
Rektör Coşkun İstanbul’a Geliyor

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Cevdet Coşkun Giresun ve İlçeleri İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Vakfı’nın davetlisi olarak İstanbul’a geliyor.

4 Mart Pazar günü saat 10’da Eyüp Belediyesi Kültür Merkezinde yapılacak kahvaltılı toplantıya katılacak olan Rektör Coşkun, Giresun Üniversitesinde yaptığı çalışmalar bilgilendirdikten sonra “Bilimin Doğası, Gerçeğe Ulaşmada Bilim Yeterli mi?” konulu bir konferans verecek.
Giresun ve İlçeleri İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Vakfı(GİMEV) geleneksel olarak sürdürdüğü her ayın ilk Pazar günü kahvaltılı toplantıya bu ay Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Cevdet Coşkun’u davet etti.  
Konuyla ilgili olarak GİMEV Başkan Yardımcısı İdris Günaydın “GİMEV olarak 2017-2018 öğretim yılında, çoğu Eyüp Belediyesi Kültür Merkezinde olmak üzere her ay bir kültür programı gerçekleştirdik. Ekim ayında Giresunlu hemşerimiz İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın vermiş olduğu konferans ile başlayan sezon açılışımızı Kasım ayında Burdur Milletvekili Reşat Petek’in verdiği konferans izledi. Ardından Aralık ayı programımıza İstanbul İl Müftüsü Prof. Hasan Kamil Yılmaz’ı davet ettik. Tasavvuf konulu toplantı çok nezih bir topluluk tarafından ilgiyle izlendi. Ocak ayında Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammet Demirci  “Kudüs” konulu konferansında Kudüs Tarihi ve Günümüz Kudüs’ü konusunda üyelerimizi bilgilendirdi. Şubat ayında ise,  Bursa İlahiyat fakültesi Din Sosyolojisi Profesörü Abdurrahman Kurt ”İbni Haldun’un Görüşleri Doğrultusunda İslam Dünyasında Kırılma Noktaları” konulu bir konferans verdi.
İnşallah Mart ayının ilk Pazar günü yine Eyüp Belediyesi Kültür Merkezinde (Büyük Salon) Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Cevdet Coşkun’u ağırlayacağız. Cevdet Bey bize, “Bilimin Doğası, Gerçeğe Ulaşmada Bilim Yeterli mi?” konulu bir konferans verecek.
Programlarımız her ayın ilk Pazar günü kahvaltı/konferanslarla Haziran ayına kadar devem edecektir. Tüm hemşerilerimizi kahvaltılı toplantılarımıza bekliyoruz” dedi.
Prof. Dr. Cevdet Coşkun Kimdir?
01.04.1970 tarihinde Erzurumlu bir ailenin çocuğu olarak Sapanca'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gebze'de; lisans (1992), yüksek lisans (1996) ve doktora öğrenimini (2000) ise Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. 2002-2003 arasında ABD, OH' da bulunan Wright State Üniversitesi Yarıiletken Araştırma Laboratuarı'nda doktora sonrası çalışmalarda bulundu.
1994 yılında Arş. Gör. olarak girdiği Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Yoğun Madde Fiziği Anabilim Dalı'nda 2001 yılında Yrd. Doç., 2005 yılında Doçent, 2011 yılında ise Profesör oldu. Aynı yıl Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ne dekan olarak atandı. 2011-2012 yılları arasında dört ay süreyle rektör yardımcılığı ve 2011-2014 yılları arasında da dekanlık görevlerini yürüttü. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış elliden fazla çalışması bilim atıf endeksinde (SCI) beş yüzün üzerinde atıf almıştır. Fiziğin yanı sıra Bilim Tarihi ve Bilim Felsefesi alanında da dersler ve konferanslar vermektedir.
Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde öğretim üyesi iken Nisan 2016 tarihinden itibaren rektörlüğe getirilen Prof. Dr. Cevdet Coşkun, evli ve üç çocuk babasıdır.
GİMEV KİMDİR?
Giresun ve İlçeleri İmam-Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları’ndan oluşan bir grup insan tarafından, bu okul mezunları ile onlara gönül veren insanları bir araya getirme, bir takım hayri ve İslami faaliyetleri yapma gayesi ile Giresun ve İlçeleri İmam-Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Eğitim ve Kültür Vakfı (GİMEV) 3 Mart 1996 tarihinde Eyüp’te kuruldu.
Öncelikle Giresun ve ilçeleri İmam-Hatip Liseleri mezunları ve bu okul öğrencilerine hizmeti gaye edinen vakfımız, kuruluş senedimizin incelenmesinden de anlaşılacağı gibi memleketi, milliyeti, mezuniyeti ne olursa olsun ilim tahsil eden kız erkek her gencimize hizmet etmeyi gaye edinmiştir.
Her biri sahasında mümeyyiz vasıfları ile tanınan Nedim Urhan, Halit Zevalsiz,  Abdullah Akyol, Bekir Pekdemir, Kenan Karadeniz, Nazmi Yüksel, Durmuş Top, Halim Melikoğlu, Hüseyin Usta, Cüneyt Toraman, Mehmet Aydın, Ekrem Baki, Ali Kamat, Sebahattin Kayas, Mehmet Kırdemir, Bekir Özen, Ali Kemal Emir, Nuri Sağlam, Murat Soylu, Aslan Turan, Yusuf Uzun, Fahri Biçer, Osman Elevli ve Ahmet Dokumacı gibi hayırseverler tarafından kurulan vakıf, Eyüp’te kendi mülkü olan bir binada faaliyetlerini sürdürmektedir.
Üniversite öğrencilerine verdiği karşılıksız burslar yanında üye ve müntesipleriyle de her ayın ilk Pazar sabahı kahvaltılı toplantılar vasıtasıyla bir araya gelmekte ve günün anlam ve önemine binaen bir konuşmacı da güncel konular tarafından bilgiler vermektedir.

Okunma Sayısı: 388

Haber Kaynağı: İbrahim Balcıoğlu

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Rektör Coşkun İstanbul’a Geliyor, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 3 / 10 388 4

Sitene Ekle