• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Hikmet Yaldız, Yakup Aktaş’ı unutmadı


  • 05 Kasım 2018 Pazartesi
Hikmet Yaldız, Yakup Aktaş’ı unutmadı
Hikmet Yaldız, Yakup Aktaş’ı unutmadı

Bursa’da 2016 yılında kurulan Doğankent Söğütağzı Köyü Derneği yeni hizmet binasının açılışını çok sayıda davetlinin katılımı ile bugün Bursa Osmangazi ilçesi Emek semtinde gerçekleştirdi.

Sunuculuğunu Giresun Medya Platformu Bursa Temsilcisi Erdal Avcı’nın yaptığı açılış programı Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz Şehitleri için saygı duruşu ve Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Programı Ak Parti ve İyi Parti Osmangazi İlçe Başkan Yardımcıları, Bursa’da Kurulubulunan Giresun ve Gümüşhane ili sivil toplum kuruluşlarının bir çoğunun temsilcileri katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Söğütağzı Köyü Derneği Başkanı Hikmet Yaldız derneğin yaptığı etkinlikler ve hedefleri ile ilgili bilgiler verdi.

KUZANLILARI YAKUP AKTAŞ’A VEFAYA DAVET ETTİ
Kuzanlıların Bursa Emek semtine yerleşmesinde en büyük katkının o dönemin Emek Belediye Başkanı Yakup Aktaş’a ait olduğunu, Aktaş’ın tüm Kuzanlıları kucaklayarak sahiplendiğini belirten Yaldız, “Köylülerimden yılda birkez bayramda dahi olsa Yakup Aktaş’ı mezarında ziyaret etmelerini, dua okumalarını istiyorum. Köylülerime yaptığı hizmetlerden dolayı kendisini rahmetle anıyorum.” dedi.

YİYECEĞİMİZİN YARISI KÖYDEN GELİYOR
2016 yılında kurulan bir dernek olmalarına rağmen binlerce kişinin katılımı ile birpiknik yaptıklarını, yine 500 kişilik bir iftar programı gerçekleştirdiklerini belirten Hikmet Yaldız, “Bizim köyümüz söğütağzı diyebiliniyor ama bizler Kuzanlıyız diyoruz. Canımızın yarısı köyümüzde. Bizim lahanamız, turşumuz, konservemiz köyden geliyor. Yaniyiyeceğimizin yarısını köyden karşılıyoruz. Bu nedenle hizmetlerimizi köyümüze ulaştırmak ve köyümüzün ihtiyaçlarını karşılamak içinde çalışmalar yapıyoruz.”dedi

HARŞİT İSMİNİ GERİ ALINMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ
Harşit sadece bir isimden ibaret değil diyen Yalnız “Harşit tarihi ile Kurtuluş savaşında önemli izleri olan topraklardan bir yerdir. "Bir Çanakkale geçilemedi, bir de harşitvadisi geçilmedi."Onun için bizlerde Doğankentliler olarak ilçemizin tarihteki ismini tekrar alması için Harşit Federasyonun kuruluşunu tamamlayarak, Giresun Günlerinde bir imza kampanyas ıbaşlatmış bulunuyoruz, birçok milletvekilimizin ve hemşerimizin desteğiile de binlerce imzayı Harşit ismini tekrar geri almak için Ankara’da TBMM’yi ziyaret edeceğiz. İnşallah çok yakın zamanda Doğankent İsminin Harşit olarak değiştirilmesini sağlayacağız.” dedi. Yaldız Söğütağzı köyünün eskiadı olan Kuzan’ında geri alınması için köylüleriyle fikir alışverişinde bulunacaklarını belirtti.

KUZAN HARŞIT’IN BİR MAHALLESİ OLMALI
Köylerinin Tarihi, yol sorunu ve yayla sorunlarının devam ettiğini, bu konuda da dernek olarak çalışmalar yapacaklarını belirten Yaldız “Değerli hemşerilerim köyümüz bulunduğu konum itibari ileDoğankent ilçemize en yakın köylerden bir tanesidir. Ancak halen köy statüsünde olduğu için devletimizin birçok imkanlarından faydalanamamaktadır. Söğütağzı köyü olarak merkez belediyemize bağlanarak, belediye hizmetlerinden faydalanmak istiyoruz. 

Bu doğrultuda hem köyümüz gelişecek hemde ufak bir ilçe konumunda olanDoğankent ilçemizin de nüfusu artarak büyük bir ilçe nüfusuna kavuşacaktır. Bunun için tüm köylülerimden aynı fikirde yeralarak bu konuda bizlere destek olmanızı rica ediyorum.” dedi.

Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Yılmaz Özdemir, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen ve Giresun Federasyonu Başkanvekili Ali Alim’in yaptığ ıselamlama konuşmasının ardından dernek merkezinin kurdelası kesilerek yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Okunma: 796 | Kaynak: Giresun Medya Platformu

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Hikmet Yaldız, Yakup Aktaş’ı unutmadı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 796 4