• Vadi'nin Medya Penceresi

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri


  • 10 Aralık 2018 Pazartesi
Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri
Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri

Tirebolu Belediyesi ve Tirebolu Kaymakamlığı tarafından desteklenerek Tirebolu’nun Kültür, Sanat ve Geleneklerinin tanıtıldığı TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından geleneksel olarak organize edilen Tirebolu Kültür Sanat Günleri’nin 8.si bu yıl 9 Aralık 2018 Pazar günü Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde yoğun bir katılımla tamamlandı.

8. Tirebolu Kültür Sanat Günlerine;  Giresun MV Sn. Cemal Öztürk, Giresun Mv Sn. Kadir Aydın,  Giresun Valisi Sn. Harun Sarıfakıoğulları, Eski Kültür Bakan Yardımcısı Sn. Ömer Arısoy, Tirebolu Kaymakamı Sn. Salih Yüce, Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı Sn. Hasan Durmuşkaya,Tirebolu Belediye Başkanı Sn. Abdullah Karabıçak,  YTÜ Rektörü Sn. Prof. Dr. Bahri Şahin, Giresun Ünv. Rektörü Sn. Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Eski Tirebolu Kaymakamı Sn. Ömer Yaran, Zeytinburnu Bld. Başkanı Sn. Murat Aydın, YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fak. Dekanı Sn. Hüseyin Yılmaz, Tirebolu İletişim Fak. Dekanı Sn. Prof. Dr. Nazım Elmas,  Tirebolu Halk Eğitim Müdürü Sn. Ömer Hamzaoğlu ve ekibi, Sarıyer Hüseyin Kalkavan Anadolu Meslek Lisesi Folklor Ekibi, Fotoğraf Sanatçımız Kadriye Aydın ve Yöresel Sanatçımız Ömer Can, Giresun Medya Platformu Başkanı Sn. Sadi Toygarkatılım sağladılar.
Tirebolu Belediyesinin destekleriyle, Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kursiyerler, stajerler ve öğretmenlerle  oluşturulan ekip 8. Tirebolu Kültür ve Sanat Gününde "Bol Bol Tirebolu" Tiyatro oyunu, Tirebolu Kasaba Kültürü, Kına Gecesi, Gelin Hamamı, Yayla Kültürü, Otçu Göçü ve Yaşmaklı Ağaçbaşı Efsanesi Tiyatro gösterisini mükemmel bir şekilde sahneleyerek Tirebolu Kültürünü tanıttılar.
Tirdef başkanı Nejdet Demirel’in yaptığı konuşmanın ardından kürsüye gelen Tirebolu Belediye Başkanı Karapıçak : ”Tarihi yaklaşık 3000 yıla dayanan medeniyet, kültür ve sanat şehri Tirebolu’muzun; turizm cenneti Karadenizin İNCİSİ memleketimizin güzel bir etkinliğinde sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duymaktayız. Bizi biz yapan; Tirebolu’yu farklı kılan bu güzel ve anlamlı birlikteliğimizdir. Bizler Tirebolu Belediyesi olarak her zaman ortak akıl ve fikir bütünlüğünün uygulayıcısı olarak hizmet etme gayretinde olacağız. Tirebolu için yapacak çok işimizin olduğunu belirterek ciddi projeler açıklamıştık. Söz verdiğimiz projelerin %80 nını tamamladık, ihalesi yapılmış ve çalışmaları devam eden projelerimizide en kısa sürede hayata geçireceğiz. Sosyal belediyecilikte hep bir adım önde olmayı hedefleyerek çocuklarımız, gençlerimiz ve halkımızla iç içe etkinliklerle buluşarak kültürümüzü geleceğe taşıyoruz. Tirebolu’yu Türkiye’nin en seçkin ilçelerinden biri haline getirmeye çalışmak en büyük amacımızdır. Bölgeye işadamlarını çekip, istihdamı arttırmak istiyoruz. Tirebolu için proje üreten ve hizmet etmek için can atan herkesi yol arkadaşımız olarak kabul ettik. Bugün bu etkinliği düzenleyenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Okunma: 396 | Kaynak: Tirebolu Belediyesi Basın

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 396 4