• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Nisan 2019 Cuma

Emek is ticaret
SON HABERLER

Gemlik Giresunlar Kültür Evi Projesi Hızla Devam Ediyor


  • 31 Ocak 2019 Perşembe
Gemlik Giresunlar Kültür Evi Projesi Hızla Devam Ediyor
Gemlik Giresunlar Kültür Evi Projesi Hızla Devam Ediyor

Gemlik Belediyesi tarafından arsa tahsisi yapılan ve Gemlik Giresunlular Derneği tarafından inşaatı yapılan “Gemlik Giresunlular Kültür Evi” projesi hızla devam ediyor.

İlçenin Hamidiye Mahallesi Çınar İlkokulu yanında yapımına başlanan Giresun Kültür Evi projesinde Giresun’un Tarihi Zeytinlik mahallesinde yer alan Giresun Evleri projesinin örneği uygulanıyor.
3 ay gibi bir süre zarfında inşaatın kaba inşaatı tamamlanırken, binanın iç sıva ve sıhhi tesisat işleri de Giresun Gönüllüleri tarafından hızla yapılmaya devam ediyor.
Kaba İnşaatı Tamamlandı
Gemlik’de örnek gösterilecek bir yapı oluşturmak için çalıştıklarını belirten Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş; “ Projemiz tamamlandığında Giresunluların kendi alın teri ile yapmış olduğu, gelecek nesillere miras bırakabileceği çok değerli bir eser olacak. 3 Aylık bir süre zarfında hemşerilerimizin destekleri ile kaba inşaatımızı tamamlamak üzereyiz. 10 gün içinde sıva işleri tamamlanacak ve ince işçiliğe başlayacağız” dedi.
“Kültürümüzü Simgeleyen Bir Eser Ortaya Çıkarmaya Çalışıyoruz”
Giresun Mimarisi ile inşa edilen Gemlik Giresunlular Kültür Evi projesi için şuana kadar Giresunlu hemşerilerimizin  ve derneğin imkanlarının kullanıldığını belirten Başkan Ataş; “Giresunlulara yakışan modern ve eksiksiz bir proje için çalışıyoruz. Allah izin verirse hemşerilerimizin desteği ile Kültür Evimizi tamamlayacağız. Bu hayra vesile olmak isteyen hemşerilerimizin derneğimiz ile irtibata geçmesini bekliyoruz” dedi.
Giresunluların Şimdiden Uğrak Noktası Oldu
Mesaisinin büyük bölümünü Kültür Evi İnşaatı projesinde geçiren Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş, Giresun Kültür Evinin şimdiden Giresunlular için gurur kaynağı olduğunun altını çizerken; “İnşaat çalışmamızı her gün hemşerilerimiz ve dostlarımız gelip ziyaret ediyor. Sahiplenme duygusunu gösterdikleri için ziyarette bulunan tüm dostlarımızı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okunma: 476 | Kaynak: Erdal Avcı / Bursa

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Gemlik Giresunlar Kültür Evi Projesi Hızla Devam Ediyor, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 476 4