• Vadi'nin Medya Penceresi

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Doğankent Derneği Yeni Başkanını Seçti


  • 16 Nisan 2019 Salı
Doğankent Derneği Yeni Başkanını Seçti
Doğankent Derneği Yeni Başkanını Seçti

14 Nisan 2019 Pazar günü yapılan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin 13. Olağan kongresinde kadın yönetcilerin sayısı dikkatten kaçmadı.

Dernek Başkan Yardımcısı A. Öner Meral’in 2 yıllık yönetimleri boyunca yaptıkları çalışmaları anlattığı açılış konuşması ile başlayan kongrede Meral’in konuşması sırasında faaliyetlerle ilgili slayt gösterimi yapıldı.
Divan başkanlığını Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Alim, Harşit Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Harun Tüfekçi ve Çatalağaç Köyü Dernek Başkanı Orhan Şen’in yaptığı kongre, dernek yönetcilerinden ve üyelerinden vefat edenler, üyelerin ailelerinden vefat edenler için okunan Fatiha’nın ardından Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Protokol konuşmaları kapsamında, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Beykozlu Giresunlular Derneği Genel Sekreteri Gökhan Taneri Vural, Çatak Köyü Derneği Başkanı Rahman Karahan, Çatalağaç Köyü Derneği Başkanı Orhan Şen, Doymuş Köyü Derneği Başkanı Zeki Şahin, Derneğin Kurucu Başkanı Eşref Tekin, eski başkanlardan Yakup Kabadayı, Mehmet Akbulut ve Ömer Türk birer selamlama konuşması yaptı.
Yönetim Kurulu’nun önerisi ile 5 olan yönetici sayısının 7’ye çıkarılması için yapılan tüzük değişikliği önerisi hazirundaki 94 üyeden 71’inin kabul oyu vermesi ile gerçekleşti.
Yönetim Kurulu Faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu, kesin hesap bütçesi ve tahmini bütçe okunarak genel kurul tarafından ibra edildi.
İstanbul’da 1996 yılında kurulan köklü derneklerden biri olan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin 13. Olağan Kongresi’nde Turan Kabadayı ve Emin Şahin’in listeleri yarıştı. 
170 üyeden 94’ünün katıldığı 93 üyenin oy kullandığı kongrede Turan Kabadayı’nın listesi 63, Emin Şahin’in listesi 29 oy aldı. İki adayın da listesinin yer aldığı zarftaki 1 oy geçersiz sayıldı. 
Başkan adaylarının teşekkür konuşması yaptığı kongre bitiminde Turan Kabadayı, “Bu seçimin kazananı yok, hepimiz kazandık.” dedi. Emin Şahin’in ise “Yeni başkanımızı tebrik ediyoruz. Demokratik bir yarış sonunda Turan kardeşimiz kazandı, bundan sonra bize onun yanında mücadele etmek yakışır.” dedi.

Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin  yeni yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu.
Yönetim Kurulu Asil
Turan Kabadayı
Emine Patan
Hilal Aydın
Kenan Sönmez
Yunis Kahveci
Nuray Kabadayı
Bahadır Meral

Yönetim Kurulu Yedek
Alparslan Tekin
Yunus Akbulut
Özgür Aydın
Adem Günçaldı
Nuri Şahin
Şenel Meral
Hakan Alim

Denetim Kurulu Asil
Ramazan Akbulut
Kurtuluş Şahin
Rahmi Kabadayı

Denetim Kurulu Yedek
Kenan Kaya 
Furgan Günçaldı
Tuncay Kabadayı

Okunma: 388 | Kaynak: Giresun Medya Platformu

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Doğankent Derneği Yeni Başkanını Seçti, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 388 4