• Vadi'nin Medya Penceresi

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Gemlik Giresun Kültür Evi 28 Nisan'da Açılıyor


  • 23 Nisan 2019 Salı
Gemlik Giresun Kültür Evi 28 Nisan'da Açılıyor
Gemlik Giresun Kültür Evi 28 Nisan'da Açılıyor

Gemlik Giresunlular Derneği tarafından Belediyenin tahsis etmiş olduğu arsa üzere “Giresunluların Öz Kaynakları” ile inşa edilen Gemlik Giresunlular Kültür Evi Projesi açılışa hazırlanıyor.

Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinin yoğun uğraşları sonucunda 5 Ay gibi bir süre zarfından inşaatı tamamlanan Gemlik Giresunlular Kültür Evi Projesinin resmi açılışının 28 Nisan 2019 Pazar Günü Saat 14:00 ‘de yapılacağı duyuruldu.
EĞİTİM KAMPÜSÜ KURUYORUZ
Hamidiye Mahallesi Çınar İlkokulu yanında üç katlı olarak inşa edilen Giresun Kültür Evinde, sosyal, kültürel ve sanat çalışmaların yapılacağını vurgulayan Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş, “Yoğun uğraşlar sonucunda geleceğe Giresunluların kendi öz kaynakları ile güzel bir eser bırakıyoruz. Kültür Evimiz hemşerilerimizin toplanma noktası olmasının yanı sıra, gençlerimizin ve bayanlarımızın kendilerini geliştirmesi için güzel bir eğitim kampüsü haline gelecek. Zemin katta gençlerimizin hoş vakit geçireceği güzel bir ortam hazırlıyoruz. 1 Kat memleket sohbetlerinin yapılacağı sıcak bir mekan hazırlıyoruz. 2 Katıda Bayanlarımıza ve çocuklarımıza tahsis edeceğiz. Halk Eğitim Merkezi ile yapacağımız protokol sonrasında burada Ücretsiz Eğitimler ve Kurs düzenleyeceğiz.”
MİNİ GİRESUN KÜLTÜR MÜZESİ KURUYORUZ
Gemlik Giresunlular Kültür Evi Projesinin içerisinde Giresun’un tarihi eserlerinin ve kültür parçalarının sergilendiği özel bir köşede hazırladıklarını belirten başkan Ataş; “Kültür evimizin içerisinde Mini bir Giresun Müzesi hazırlıyoruz. Yavaş yavaş buranın içerisini dolduruyoruz. Hemşerilerimiz den ricamız gelecek kuşaklara tarihimizden ve kültürümüzden eserler bırakmak için ellerinde bulunan Giresun’a ait yöresel ürünleri sergilemek için bizlere teslim etsinler”
SOSYAL DONATI ALANLARI İLE GELİŞİYOR
Kültür evi inşaatının yanı sıra, inşaatın çevre düzenlemesine de önem veren Gemlik Giresunlular Derneği yönetim kurulu  Giresun’dan getirilen Fındık Fidanlarını bahçeye dikerek güzel bir Giresun objesi oluşturdu.
28 NİSAN SAAT 14:00’DE COŞKULU AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
Bursa’da bulunan bir çok hemşeri derneğine örnek olacak olan Gemlik Giresunlular Kültür Evinin açılışının 28 Nisan Pazar günü yapılacağını belirten Dernek Başkanı Halil Ataş; “Hemşerilerimiz sağolsun projemize büyük destek verdiler. İnşallah bundan sonra Gemlik’de Giresunlular adına herşey daha güzel olacak. Projemize desteklerini esirgemeyen değerli hemşerilerimize ve dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 28 Nisan’da yapacağımız büyük açılışımıza tüm hemşerilerimizi ve Gemlik halkını davet ediyorum” dedi.

Okunma: 169 | Kaynak: Erdal Avcı / Bursa

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Gemlik Giresun Kültür Evi 28 Nisan'da Açılıyor, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 169 4