• Vadi'nin Medya Penceresi

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası Zigana’da yapılacak

Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası Zigana’da yapılacak


  • 29 Aralık 2018 Cumartesi
Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası Zigana’da yapılacak
Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası Zigana’da yapılacak

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden birisine sahip olan ve tarihi İpek Yolu üzerindeki Zigana dağı tarihinde ilk kez Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun yıllık faaliyet programında yer alan Yıldızlar-Gençler-Büyükler Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarındaki Zigana Dağında düzenlenecek.
Yarışmaya katılacak sporcuların kulüpleri aracılığı ile federasyonun http://www.tdf-dys.org/ adresindeki Dağcılık Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleriyle ilgili duyuru Türkiye Dağcılık Federasyonunun web sitesinde yayımlanırken, konuyla ilgili soruları cevaplandıran Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, federasyondan gelen heyetin daha önce Zigana dağında parkur tespitini yaptığını söyledi.
Sporcuların 7 Ocak günü saat 23.00’a kadar yarışmaya müracaat etmeleri gerektiğini ifade eden Aslan, Federasyon Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar ve beraberindeki heyetin ise etkinliğin son detaylarını görüşmek üzere önümüzdeki hafta içerisinde Gümüşhane’ye geleceğini kaydetti.
Gümüşhane olarak Zigana Dağı gibi önemli bölgede dağ kayağına ilk kez ev sahipliği yapacakları için mutlu olduklarını dile getiren Aslan, yine federasyon tarafından Zigana dağında 8-12 Ocak tarihlerinde 5 gün süreli Dağ Kayağı Aday Hakem Yetiştirme Kursu düzenleneceğini de sözlerine ekledi.

Okunma: 322 | Kaynak: gumushane.gen.tr

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası Zigana’da yapılacak, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 322 2