• Vadi'nin Medya Penceresi

26 Nisan 2019 Cuma

Emek is ticaret
SON HABERLER

Araç Muayenesi İçin İnternetten Ücret Ödemeyin


  • 2014-12-06
Araç Muayenesi İçin İnternetten Ücret Ödemeyin
Araç Muayenesi İçin İnternetten Ücret Ödemeyin

TÜVTÜRK Araç Sahiplerini Yetkisiz İnternet Sitelerine karşı uyarıyor.

Türkiye’de araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK,“araç muayene randevu bedeli” ve “araç muayene hizmet bedeli” adı altında ücret alan ve araç sahiplerini mağdur eden internet sitelerine karşı kamuoyunu uyardı.

TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, “Araç sahiplerinin internetteki reklamlar ve tanıtıcı metinler ile bazı sitelere yönlendikleri ve bu siteler aracılığıyla aldıkları araç muayene randevularının karşılığında da internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz olarak verdiğimiz randevu hizmeti için ücret ödedikleri bilinmektedir... denildi. Açıklamada, bazı internet sitelerinin, bununla kalmayıp, araç sahiplerinden araç muayene bedelini de tahsil ederek, birçok araç sahibini mağdur ettiği de belirtildi.

Kemal Ören: “Kısıtlı bilgisi olan araç sahiplerini istismar ediyorlar”
Eylül ayı ortasında yürürlüğe giren, kamuoyunda Torba Yasa olarak adlandırılan kanun düzenlemesiyle, araç muayenesi gecikme cezalarının yeniden yapılandırıldığını ve bu kapsamda muayeneye gelen araç sayısında önemli artış olduğunu söyleyen TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, “ Yeni düzenlemeden faydalanmak isteyen birçok araç sahibi bulunuyor. Bu araç sahiplerinin büyük çoğunluğunun ise araç muayene hizmeti hakkında kısıtlı bilgileri var. Söz konusu internet siteleri de bu araç sahiplerini istismar ediyor” diye konuştu.

“İnternetten ödeme almamız söz konusu değil”
Ören, “Hizmet vermeye başladığımız 2008 yılından itibaren, randevu hizmetini internet sitemizden ücretsiz veriyoruz. Bu hizmeti ücretsiz vermeye de devam edeceğiz. Ancak araç sahipleri, internetteki bazı reklamlar ile tanıtılan sitelere girdiğinde, randevu ücreti ödemeye yönlendiriliyor” dedi. Kemal Ören “Buna ek olarak son zamanlarda bazı dolandırıcılar araç sahiplerini kandırarak muayene ücreti talep etmeye başladılar. Araç sahipleri bu şekilde internet üzerinden ücret isteyen sitelere itibar etmemeli ve ödemeleri sadece istasyonlarımızda yapmalıdırlar. Bizim internet yada telefon üzerinden randevu veya muayene hizmeti için ücret talep etmemiz mümkün değildir. Randevular zaten ücretsizdir, muayene ücretleri de yalnızca istasyonlarda ve nakit olarak tahsil edilmektedir” bilgisini paylaştı.   

Bu konuda mağdur olarak suç duyurusunda bulunan bir çok araç sahibi olduğunu söyleyen TÜVTÜRK Genel Müdürü, “Bizim TÜVTÜRK olarak, şirketimizin internet sitesinden farklı bir numaraya, siteye veya kuruma herhangi bir yönlendirme yapmamız söz konusu değil. Araç muayene randevuları sadece www.tuvturk.com.tr internet sitemizden ve 0850 222 8888 nolu çağrı merkezimizden ücretsiz olarak verilmektedir. Tüm araç sahiplerine bu önemli durumu önemle hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Okunma: 3243 | Kaynak: Eren Çelik

Haber Editörü: |

Haber Etiketleri: Araç Muayenesi İçin İnternetten Ücret Ödemeyin, İnternetten ödeme söz konusu değil, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 3243 5