• Vadi'nin Medya Penceresi

17 Temmuz 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Geleceğin Bilim Adamları Kendini Burada Yetiştiriyor


  • 21 Ağustos 2015 Cuma
Geleceğin Bilim Adamları Kendini Burada Yetiştiriyor
Geleceğin Bilim Adamları Kendini Burada Yetiştiriyor

Zeytinburnu Tıbbı Bitkiler Bahçesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen Botanik Bahçe, Herbaryum ve Arboretum gezisinde Stajyer Öğrenciler, mesleki yetkinlik kazanıp bilgilerini geliştirdi.

2015 yaz dönemi stajı kapsamında İstanbul Üniversitesi Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Herbaryum ve Bahçeköy Atatürk Arboretumu’na gezi düzenleyen stajyer öğrenciler, uygulamalı olarak gördükleri eğitim sayesinde teorik eğitimin yanı sıra sahadaki tecrübelerini de geliştirdi.

TIBBİ BİTKİLER BAHÇESİ’NDEN STAJYERLERE MESLEKİ EĞİTİM
Biyoloji, eczacılık, ziraat mühendisliği, peyzaj mimarlığı, kimya mühendisliği, tıbbi ve aromatik bitkiler, bahçe ziraatı, organik tarım, seracılık, peyzaj teknikerliği, biyomühendislik gibi bölümlerde okuyan stajyer öğrencilere her yıl kapılarını aralayan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak ve iş hayatlarını kolaylaştırmak adına düzenlediği gezide genç bilim adamlarına sahada eğitim verdi.

Türkiye ve dünyanın her bölgesinden öğrenci kabul eden Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin, uzman hocalar öncülüğünde düzenlediği Botanik Bahçe, Herbaryum ve Arboretum gezisinde öğrenciler, bitkilerin preslenerek kurutulup saklanması, yetiştirilip korunması ve botanik bitkilerin alternatif tıbba katkıları hakkında tecrübe edindi.

Gittikleri her yerde uzun incelemeler yapıp uzmanlardan bilgi toplayan stajyer öğrenciler, günün sonunda geziden oldukça memnun kaldığını dile getirip, kendileriyle gelecekte aynı mesleği paylaşacak arkadaşlarına bu tip eğitimlere katılmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Okunma Sayısı: 1545

Haber Kaynağı: Zeytinburnu Belediyesi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Güncelleme: 21 Ağustos 2015 Cuma
Haber Etiketleri: Geleceğin Bilim Adamları Kendini Burada Yetiştiriyor, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 1545 5

Sitene Ekle