• Vadi'nin Medya Penceresi

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Asansör Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı


  • 16 Ekim 2015 Cuma
Asansör Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Asansör  Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Giresun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce 12-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Ürün Güvenliği Haftası kutlamaları kapsamında dün(14 Ekim 2015 Çarşamba) Giresun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol konularındabir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda; 24/06/2015 tarihinde uygulamaya giren yeni Asansör İşletme Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği hakkında konunun paydaşlarına bilgi verildi.Toplantının açılış konuşmasını yapan Giresun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü V. Haluk Akoğlu ürün güvenliği ve güvenli ürün hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Akoğlu konuşmasında “Vatandaşlarımızın günlük hayatta kullanmış olduğu asansörlerden elektrikli ev aletlerine, gaz yakan cihazlardan otomotiv aksam ve parçalarına kadar ürünler ile profesyonel maksatla sanayi üretiminde kullanılan makine, sınai gaz tüpleri gibi bir çokürünün piyasadaki denetimleri Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede Bakanlık olarak Ülkemizin 81 ilindeki il müdürlüklerimiz ve 700'e yakın sayıdaki denetçimiz ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için çalışmaktayız. Bakanlığımız bu denetimleri temel olarak bilimsel kriterlere dayanan bir risk analizi sonrasında tespit edilen yüksek riskli ürünler üzerinde gerçekleştirmektedir.Bu çerçevede 2015 yılının ilk 9 ayında 59.888 farklı marka/model ürün denetlenmiş olup bu ürünlerin 8.882 adedi uygunsuz bulunmuştur. Uygunsuz bulunan ürünler arasında insan sağlığı can ve mal güvenliği oluşturan 78 ürünün piyasaya arzı yasaklanmış ve bu ürünlerden daha önce piyasaya arz edilenlerin toplatılmasına karar verilmiştir. Yine bu süreçte tespit edilen uygunsuzluklar için toplam 6.145.895 Türk Lirası idari para cezası uygulanmıştır.” dedi.

Ardından uzman denetçi Mine Aydın Karsan ise yeni asansör yönetmeliği hakkında katılımcılara bilgi aktardı. Toplantı daha sonra uygulamada karşılaşılan sorunların görüşülmesi ile tamamlandı.
İlimizde ilk defa yapılan toplantıya belediyeler, İl Özel İdaresi, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, asansör montaj ve bakım firmaları, periyodik kontrol işlerini yürüten A Tipi muayene kuruluşları, yapı denetim firmaları yetkilileri ve bina yöneticileri katıldı.

Okunma Sayısı: 1526

Haber Kaynağı: Giresun Valiliği Basın

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Asansör Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 1526 5

Sitene Ekle