• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Temmuz 2018 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Gümüşhane Üniversitesi robot yarışmasında


  • 21 Nisan 2017 Cuma
Gümüşhane Üniversitesi robot yarışmasında
Gümüşhane Üniversitesi robot yarışmasında

Gümüşhane Üniversitesi, Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Robot ve Teknoloji kulübü öğrencileri 21-23 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Okan Üniversitesinin düzenlediği üniversiteler arası ROBOKAN'17 isimli yarışmaya katılacak.

Yarışmada Gümüşhane Üniversitesi öğrenciler ve Kulüp danışmanı Öğr. Gör. Oğuz Köse tarafından tasarlanan mini sumo kategorisinde 4 ve serbest kategoride giyilebilir teknoloji eldiveni kullanılarak yönetilebilen 1 robot olmak üzere toplam 5 robot ile temsil edilecek.

Mini sumo robotları, belirlenen dohyo üzerinde rakibini sensörler aracılığı ile tespit ederek rakibi belirlenen pist çizgisinin dışına çıkarmak için yarışacak. Serbest kategori olarak giyilebilir teknoloji eldiveni ise robota el hareketleri ile komut vererek robotun istenilen yöne hareket etmesini ve üzerindeki kablosuz kamera aracılığıyla uzak mesafelerden görüntü alınarak insanların erişemediği veya kaza-afet gibi durumlarda ilgili mekâna gönderilerek mekânsal bilgi alınması amacı ile hazırlandı. 

Okunma Sayısı: 5420

Haber Kaynağı: gumushane.gen.tr

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Gümüşhane Üniversitesi robot yarışmasında, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 5420 5

Sitene Ekle