• Vadi'nin Medya Penceresi

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesinde 4006 Tubitak Bilim Fuarı Açıldı

Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesinde 4006 Tubitak Bilim Fuarı Açıldı


  • 26 Nisan 2019 Cuma
Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesinde 4006 Tubitak Bilim Fuarı Açıldı
Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesinde 4006 Tubitak Bilim Fuarı Açıldı

Doğankent Anadolu Çok Programlı lisesinde 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Fuarı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasındaki protokol kapsamında Doğankent Anadolu Çok Programlı lisesinde öğrenciler tarafından yapılan projeler 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda sergilendi.
saygı duruşu ve istiklal marşı söylendi.
Doğankent Anadolu Çok Programlı lisesinde TÜBİTAK 4006 Proje Yürütücüsü Şeyda Öksüz Açıl'ın öncülüğünde, Proje fuarında kimya alanında 3 , edebiyat alanında 2 , fizik alanında 2 , İngilizce alanında 1 , psikoloji alanında 1, Bilişim Teknolojileri alanında 1 proje olmak üzere toplam 10 projeyi; 20 öğrencimiz 6 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarıyla ortaya koymuşlardır.

TÜBİTAK 4006 Proje Yürütücüsü Şeyda Öksüz Açıl yaptığı konuşmada; Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkan Vekilim, Protokolun Değerleri Üyeleri, Öğretmen Arkadaşlarım ve Sevgili Öğrenciler; TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI  kapsamında gerçekleştirdiğimiz okulumuzun bilim fuarına hoş geldiniz. Büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki; “Dünyada her şey için , medeniyet için, hayat için , başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir,fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır.” Bu düşünce ışığında öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştık.
Yaptığımız çalışmalardaki temel amaç öğrencilerin soru ve problemlerini günlük hayatla ilişkilendirerek, eğlenceli ve etkin çözümler bulmalarını sağlamak ve öğrencilerde var olan proje hazırlamadaki zorluk, sıkıcılık, ve buna benzer önyargıları kırmaktır.Bilim fuarı hazırlık sürecinde öncelikle Okul Müdürümüz Oktay YILMAZ’a ayrıca projelerimize danışmanlık eden ve bu süreçte emeğ igeçen tüm öğretmen arkadaşlarım ile projelerini sunacak olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyortüm kalbimle başarılarının devamın ıdiliyorum. Bilim fuarımız için hazırlanan projelerimizin, beğenilerinizi ve takdirlerinizi haketmesi dileğiyle..  Arz ederim.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK 2006 Bilim Fuarına; Doğankent Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Belediye Başkan Vekili İbrahim Şağban, Jandarma Komutanı Oğuzhan Öztorun, İlçe Emniyet Amiri Kom.Yar. Nurşani İlter, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Doğankent İl Genel Meclisi üyesi Muttalip Patan, AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz Dede, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhiddin Pir, Giresun Milli Eğitim Şube Müdürleri Emin Karahan, Önder Kılıç, ARGE Birim yetkilisi Ekrem Genç, Çanakçı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Genç, Çanakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Kimya öğretmeni Çiğdem Yıldırım, Doğankent eski Lise Müdürlerinden Niyazi Aydın, Doğankent Lisesi Müdürü Oktay Yılmaz, Ziraat Bankası Müdürü İbrahim Selçuk Aksu, Daire amirleri katıldı.

Okunma: 322 | Kaynak: Harsitvadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesinde 4006 Tubitak Bilim Fuarı Açıldı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 322 5