Atatürk ün Ölümünün 82. Yıldönümü Mesajı

336

Cumhuriyet Halk Partisi Doğankent ilçe başkanı İrfan TÜFEKÇİ Atatürk'ün ölümünün 82.yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Tüfekçi mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşının eşsiz kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. yılında minnet ve şükranla anıyoruz. Atatürk, Ulusal bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin simgesi, ulusumuzun geleceğini her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağı ve bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet ve Cumhuriyeti armağan eden, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan büyük bir devlet adamıdır. Büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan etmiş olduğu miraslarını koruyup yüceltmek asli görevlerimizin başında gelmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ü 82.yıldönümünde bir kez daha sevgi, şükran, rahmet ve özlemle anıyor, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize rahmet diliyorum.Kaynak: harsitvadisi.com